Naše mise

Malé a střední firmy tvoří nejdůležitější segment ekonomiky, ve kterém po celém světě pracuje více než 60% lidí. Ne každý má bohužel čas a schopnosti se při své profesi věnovat i efektivnímu sběru dat, finanční analýze nebo strategickým krokům. Mnoho lidí to nutí svoje podnikání nakonec opustit. Našim posláním je dát šanci každému, aby mohl uspět díky tomu, co umí nejlépe. 

Dále věříme, že malé a střední firmy jsou na řadě v celosvětové finanční a technologické revoluci. Jejich potenciál je z velké části nevyužitý, protože se na trhu nenachází jednoduchý a dostupný nástroj, který by jim pomohl ho naplno odemknout. 

Koncept Proefo je vybudován na potřebách trhu - potřebách těchto firem zefektivnit a zpřehlednit finance bez vynaložení velkého úsilí a hlavně času. Věříme, že díky technologiím, automatizaci a osobnímu přístupu Vám pomůžeme zaměřit se na to, co umíte nejlépe.  

Slovo zakladatele

Během mého působení v různých oblastech financí se na mě často obraceli podnikatelé, ať už kamarádi nebo známí s prosbou o radu ohledně optimalizace finančního řízení a zefektivnění jejích podnikání. Lidově řečeno "pochopit na čem nejvíce vydělávám a naopak kde mi peníze utíkají".  Každý z nich měl určité finanční základy, ale buďto neměli čas nebo tyto znalosti nebyli dostatečné. Proto jsem se na konci 2016 rozhodl založit Proefo (Professional External Financial Officer) se zaměřením právě na malé a středně podniky, které si "normální" consulting dovolit nemohly, ale potřebovali jej. Dnes máme klienty z různých odvětví a tým skvělých, talentovaných lidí. Věřím, že spolu dosáhneme dalších výborných výsledků a navrátíme drobné Česko-slovenské podnikání na výsluní.

Michal Belan

V čem spočívá naše expertiza?  

Jsme tým lidí pocházející z různých sektorů, což nám dává komplexní pohled na vaše finance. Máme experty především ze světa investic, consultingu a podnikových financí.  

Díky nám uvidíte výsledky veškerého úsilí, které vkládáte do Vašeho podnikání. Pomůžeme Vám vytvořit přehled o Vaší společnosti tak, aby důvěryhodně zrcadlil její aktuální stav a výkonnost. Tento přehled následně podrobíme naší expertize a na měsíční bázi Vám ukážeme, co a jak můžete dělat lépe.


Jak se mi investice do Proefo vrátí? 

Výhod, proč služeb Proefo využít, je celá řada. Naši zákaznici nejvíce oceňují zlepšení finanční situace, snížení nákladů spojených s placením interního finančního ředitele/analytika a úsporu času. 

Navíc externí, nezávislý a odborný názor vede dlouhodobě k lepším výsledkům. Například v časech kdy se ekonomice daří, všechny firmy rostou rychlým tempem a hodně utrácejí, Vám pomůžeme zůstat nohama na zemi. Zajistíme, aby se vaše firma nepřehřála a abyste utráceli jenom tolik, kolik je rozumné.  Na druhé straně, když to jde s ekonomikou z kopce, pomůžeme Vám pohotově reagovat na změny a přizpůsobit vaši společnost aktuálním tržním podmínkám. 

Co vlastně Proefo znamená? 

Jde o sloučení slov Professional External Financial Officer. Proefo vzniklo na myšlence externího finančního a strategického managementu naší spřízněné společnosti z oblasti architektury. V průběhu spolupráce jsme dbali na zjednodušování celého procesu a snižování faktoru lidské chybovosti. Potvrdilo se nám, že osobní konzultace jsou důležité pro pochopení a dosažení požadovaných výsledků. 

Consulting as a Service 

Consulting as a Service (CONaaS) je nová modifikace konzultačních služeb založená na dlouhodobé spolupráci. V praxi to znamená, že využíváme moderní technologie, abychom zautomatizovali datové a informační toky ve Vaší společnosti, na které následně navazuje naše analytika. Ta na jednu stranu představuje výstup zpracování vašich dat a na druhou vstup pro další klíčovou fázi - consulting. Konzultace v našem podání znamenají, že Vám veškeré klíčové informace nejdříve zanalyzujeme a následně Vám je osobně vysvětlíme.