Ako využívajú Business intelligence veľkí hráči ?

25.02.2022

BI riešenia sa stávajú základným prvkom pri riadení operatívy vo firmách. Obrovskou výhodou BI je schopnosť transformovať obrovské množstvo firemných dát do hodnotných prehľadov. Ako využíva BI riešenie Amazon, Coca-cola alebo Netflix ?

Amazon
Najväčší e-shop z USA využíva BI riešenie na personalizáciu doporučených produktov a manažovanie svojich dodávateľských reťazcov (od alokácie zásob cez optimalizáciu trasy zásielok).

Coca-cola
Využíva dáta zo svojich sociálnych sietí. Vďaka umelej inteligencií je schopná zachytiť, keď niekto zdieľa fotku s ich nápojom. Spracovaním a vizualizáciou týchto dát získa prehľad o tom, kto pije ich nápoj, pri akej príležitosti a prečo pri tom zmieňujú ich značku. Výstupom je laserovo presná personalizácia reklám.

Netflix
Alebo "postrach kín", má veľkú užívateľskú základňu, ktorá produkuje ešte väčšie množstvo dát. Netflix vizualizované dáta v BI využíva na prispôsobenie sledovaného obsahu, a dokonca aj pri tvorbe nových seriálov. Využívate dáta zo svojej firmy pri strategickom rozhodovaní ?

#BI #socialnetwork #AI #decisionmaking