Naše mise

Malé a střední firmy tvoří nejdůležitější segment ekonomiky, ve kterém po celém světě pracuje více než 60% lidí. Ne každý má bohužel čas a schopnosti se při své specializaci věnovat i datovým procesům nebo finanční analýze. Mnoho lidí to nutí svoje podnikání nakonec opustit. Našim posláním je dát šanci každému, aby mohl uspět díky tomu, co umí nejlépe. 

Věříme, že malé a střední firmy sehrávají klíčovou roli v celosvětové finanční a technologické revoluci. Jejich potenciál je však z velké části nevyužitý, protože škálování patří ke komplexním podnikatelským disciplínám, přičemž na trhu se nachází jenom málo jednoduchých a dostupných nástrojů, které by s ním pomáhali. 

Koncept Proefo je vybudován na potřebách trhu - potřebách těchto firem zefektivnit a zpřehlednit finance bez vynaložení velkého úsilí a hlavně času. Věříme, že díky technologiím, automatizaci a osobnímu přístupu pomůžeme zaměřit se na to, co umíte nejlépe.  

O nás

Michal Belan - CEO & solution manager

Začínal jsem jako investiční analytik jak firem na burze, tak startupů. Během svého působení v tomto odvětví jsem se pravidelně setkával s problematikou finačních dat - jak je dát dohromady a jak je dál využít. Následně jsem si rozšířil záběr o PowerBI a datové modelování, což je základním předpokladem moderního finančního řízení. Díky tomuto přístupu a našemu dream teamu cílíme společně na rozšíření tohoto řešení tam kde je ho nejvíce potřeba - mezi malé a střední firmy.

Marko Ljubisavljevič - Obchod

V Proefo mám na starosti (ne jenom) všechno kolem obchodu. Finanční řízení bývá zejména v startupech podceňováno. Naším posláním je tedy být pravou rukou pro zakladatele, kteří se chtějí věnovat svému byznysu a na finance nemají čas nebo jim chybí patřičné zkušenosti. Vystudoval jsem obor mezinárodní vztahy na VŠE. Rád potkávám nové lidi a rozvíjím své schopnosti ve všech aspektech (sport, práce, vztahy). Pocházím z Balkánu, miluju léto, tanec, dobré jídlo a umění. 

Jan Gabriel - partner pro finanční služby

Ve finančních odděleních se pohybuji celý svůj profesní život. Věřím, že přínos finančních oddělení není jen ve vyplňování nástrojů státní šikany (tedy, pošleme ten dokument na berňák, hlavně ať máme klid), ale především v podpoře manažerských rozhodnutí. V poslední době se mluví o změně chápání role CFO a podnikových financí obecně. Do popředí se dostává nový termín CVO (Chief Value Officer). Za změnu chápání role "financí" jsme nesmírně rádi a v Proefu uděláme vše proto, abychom Vám byli partnerem při psaní příběhu Vaší organizace.

Radka Jánská - Power BI developer & customer support

Moje práce je moje hobby. Po několika letech práce v oblasti finanční analýzy, controllingu a business inteligence jsem se trápila tím, jak je u nás tento obor ještě v plenkách a naprosto nedostupný pro menší podniky. Pak jsem potkala Proefo. Těší mě, když mohu připravovat automatizovaný reporting v moderních nástrojích jako je Power BI a přispět tak k dobrému finančnímu zdraví všech našich klientů, menších i větších. Každý problém má své řešení a můj úkol je to řešení najít. Jsem optimistická, ráda rozšiřuji své obzory a ve volném čase se věnuji rodině.  

Filip Lapeš - hlavní účetní

Po více jak 20ti letech praxe v "korporátu", kde jsem si prošel finance od junior účetního až po CFO, pod bedlivým auditorským dohledem, jsem se rozhodl otevřít si privátní účetní kancelář. A v mé praxi jsem potkal Proefo a stal se Senior účetním pro jejich klienty. Každý další klient je pro mne výzvou, protože mne neustále překvapuje, kdo všechno a jakým způsobem může beztrestně dělat "účetnictví". Na druhou stranu mne tyto nové výzvy stále baví.

Jak se mi investice do Proefo vrátí? 

Výhod, proč služeb Proefo využít, je celá řada. Naši zákaznici nejvíce oceňují zlepšení finanční situace, snížení nákladů spojených s interních řešením a úsporu času

Navíc externí, nezávislý a odborný názor vede dlouhodobě k lepším výsledkům. Například v časech kdy se ekonomice daří, všechny firmy rostou rychlým tempem a hodně utrácejí, Vám pomůžeme zůstat nohama na zemi. Zajistíme, aby se vaše firma nepřehřála a abyste utráceli jenom tolik, kolik je rozumné. Na druhé straně, když to jde s ekonomikou z kopce, pomůžeme Vám pohotově reagovat na změny a přizpůsobit vaši společnost aktuálním tržním podmínkám.  

Co vlastně Proefo znamená? 

Jde o sloučení slov Professional External Financial Officer. Proefo vzniklo na myšlence externího finančního a strategického managementu naší spřízněné společnosti z oblasti architektury. V průběhu spolupráce jsme dbali na zjednodušování celého procesu a snižování faktoru lidské chybovosti. Potvrdilo se nám, že konzultace jsou důležité pro pochopení a dosažení požadovaných výsledků. 

Finance jako služba (FaaS)

Finance jako služba (FaaS) je nová modifikace finančního řízení založená na dlouhodobé spolupráci. V praxi to znamená, že na měsíční bázi využíváme moderní technologie, abychom zautomatizovali datové a informační toky ve Vaší společnosti, na které následně navazuje naše intuitivní a interaktivní finanční aplikace v MS Power BI. Vy máte tak kdykoliv k dispozici všechny potřebné informace pro svůj business a to za dostupnou cenu v podobě měsíčního poplatku

Adresa 

Proefo Conaas s.r.o.
Pernerova 676 /51
Praha 8
186 00
Česká republika 

IČO 05923336
DIČ CZ05923336

Právní dokumentace
Zásady zpracování osobních údajů
Všeobecné obchodní podmínky

Mapa stránky

Problémy, které řešíme
O nás
Kontakt
Kariéra 

Kontaktní info

Email: michal.belan@proefo.com
Telefon: +420 727 836 048 


Linkedin

https://linkedin.com/company/proefo