Články

Ako sú na tom aktuálne benchmarky saasových firiem ?

Neoddeliteľnou súčasťou nášho reportingu v Power BI je sledovanie kľúčových finančných metrík a ich porovnávanie s benchmarkmi na trhu.

Jedným z business modelov, na ktoré sa zameriavame je SaaS, ktorý má zároveň benchmarky kvalitne a často verejne spracované.

Najčastejšie vychádzame z týždenne...

Podľa štúdií sa 5.roku nedožije až polovica firiem. Prečo tomu tak je?

1) Dôjde im cash
· Majitelia často vedia o svojich výdajoch a príjmoch na dennej báze ale financie nevidia z vtáčej perspektívy (profitabilita, cash flow, náklady/budgety na jednotlivé oddelenia firmy atď.), čo vedie často k fatálnym dôsledkom.

2) Neskúsenosť s vedením podniku

Prečo účtovníctvo malých a stredných firiem najčastejšie nedáva zmysel?

Pri implementácii nášho riešenia sa často stretávame s tým, že si majiteľ / top management vedie finančný reporting "bokom" v exceli, pretože sa o účtovné dát nedokáže oprieť. To je celkom pochopiteľné, ak sa účtovným dáta nevenuje nikto z manažérskeho hľadiska.

Z našej...


• Štandardný prístup k reportingu vychádza najmä z účtovných dát. Jeho úlohou je poskytnúť komplexný prehľad o tom, ako je vo firme využitá každá koruna.

• Aby však bola pridaná hodnota pre top management čo najvyššia, kombinujeme účtovné dáta s dátami z iných sfér firmy. Napríklad s časovými výkazmi alebo dátami z obchodného oddelenia.
• Štúdia...

Najdôležitejšia správa roku 2020 je, že zmena môže prísť rýchlo a nečakane. Mnoho firiem kvôli tomu skončilo, veľa ledva prežíva a inovatívnym, ktoré našli kreatívne riešenia sa zas naopak nevídane darí.


Adresa

Proefo Conaas s.r.o.
Jeseniova 2769/208
Praha 3
130 00
Česká republika

IČO 05923336
DIČ CZ05923336


Právní dokumentace

Zásady zpracování osobních údajů 
Všeobecné obchodní podmínky

Mapa stránky

Problémy, které řešíme
O nás
Kontakt
Kariéra

Kontaktní info

Email: michal.belan@proefo.com
Telefon: +420 727 836 048

Linkedin

https://linkedin.com/company/proefo