Due dilligence a Startupy

03.03.2022

V posledných pár rokoch zažívame startupový "boom". Vďaka rozvoju komunikačných technológií sa skrátila cesta medzi podnikateľmi a investormi, čo v konečnom dôsledku uľahčilo naraisovanie investície. Napriek tomu až 67% startupov zlyhá vo fundraisingovom procese.

Neúspešnosť pri raisovaní investície, by sa dala znížiť prípravou na due dilligence proces ešte pred oslovením potenciálnych investorov.Tu sú tri tipy ako zvýšiť svoje šance na úspech pri raisovaní investície:

1. Správne vedenie účtovníctva a finančná analýza podniku

Investorov bude zaujímať ako sa firme darí z finančného hľadiska (metriky ako marže, obrat, náklady externých služieb). Bezchybné vedenie účtovníctva ideálne spojené s finančným plánom a projekciou do budúcna sú základ.


2. Detaily o zakladateľovi a tíme startupu

Investori sa tiež zaujímajú o startupový tím. Zisťujú, či je tím schopný vytvoriť a predať kvalitný produkt. (Šance na úspech klesajú startupom s nedostatočne diverzifikovaným tímom napr. 3 produkťáci)


3. Marketingová stratégia

Veľa startupov zlyhá práve kvôli nesprávnej marketingovej stratégií. Preto investorov zajímajú odpovede na otázky: Kto je cieľovka ? Ako bude startup vstupovať na trh ? Akvizičný náklad na jedného klienta?

Riešili ste u vás due dilligence proces pri snahe o získanie investície?

#startup #fundraising #duedilligence #tips