Prečo je PowerBI ideálny nástroj pre riadenie financií (v SMEs)?

15.06.2021

S veľkým pokrokom vo vývoji business intelligence je toto riešenie teraz dostupnejšie a užívateľsky prívetivejšie. Nižšie sú 3 dôvody prečo ho používame pre správu financií pre malé a stredné firmy.


  • V PowerBI máte aktuálny prehľad o trendoch a ich driveroch.Väčsinou sledujeme ročný priemer a mesačné dáta. Toto nám povie, akým smerom sa vyvíjajú najdôležitejšíe firemné metriky a či sa v aktuálnom mesiaci kvôli niečomu odchyľujeme. Sme tak schopní včas spoznať akékoľvek blížiace sa problémy.

  • PowerBI umožňuje kombinovať relevantné zdroje dát do jedného modeluPre lepší obrázok o svojej firme je často potrebné skombinovať niekoľko dátových zdrojov. Základom je účtovníctvo, avšak vďaka integrácii CRM sme schopní predikovať tržby. Vďaka timesheetom sme zas napríklad schopný ísť do väčšieho detailu nákladov a profitability.

  • Automatické nahrávanie dát a ich úprava

  • Reporting už v dnešnej dobe nie je manuálnou činnosťou. Vo firme nastavujeme procesy a dátovú štruktúru tak, aby sme jednoducho nastavili automatickú aktualizáciu dát (ak to dáva zmysel tak aj každý deň).

#powerbi #businessintelligence #finance #analytics